Jarmark świąteczny w Kitzbühel, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm
Jarmark świąteczny w Kitzbühel, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm

Znane na całym świecie sportowe miasto Kitzbühel pokazuje się w tym spokojnym okresie od refleksyjnej strony.

Znane na całym świecie sportowe miasto Kitzbühel pokazuje się w tym spokojnym okresie od refleksyjnej strony. Od 27 listopada do 26 grudnia przeobraża się centrum miasta w przedświąteczną bajkę. W malowniczym centrum właściciele stoisk oraz artyści wystawiają swoje dzieła łączące lifestyle z tradycją. Każdy odwiedzający będzie miał możliwość wglądu w odrobinę sztuki Tyrolu. Rozświetlone stoiska zapraszają do swoich wnętrz, aby odkryć w nich skarby bądź aromaty tyrolskiej kuchni. Rozkosze dla podniebienia oraz rozgrzewające napoje dodają szczegolnego uroku w zimowe, mroźne wieczory.

Cechy szczególne jarmarku:

  • W każdy czwartek moża przyjżeć się tradycyjnemu tyrolskiemu obyczajowi świątecznemu „Anklöpfelns”, kiedy to miejscowi Anklöpfler , u nas zwani kolędnikami, o godzinie 18:00 wykonują swoje pieśni w centrum miasta.

  • Zapalony gawędziarz Reinhard Juen zaprasza w każdą niedzielę o 17:00 do wędrówki przez miasto z pochodniami, aby o zmierzchu wprowadzić w magiczny świat legend i opowieści.

  • W piątek 5 grudnia o godzinie 17:30 do miasta wkroczy Święty Mikołaj w otoczeniu 100 Krampusów. Dzika gromada będzie grasować po mieście w trakcie tradycyjnego Kitzbühlerskiego Pochodu Krampusów.

  • 6 grudnia od godziny 18:00 w Vorderstadt o uroczysty nastrój zatroszczy się chór chłopięcy Wiltener Sängerknaben, jeden z najbardziej renomowanych chórów chłopięcych w Europie.

  • Wskazówka dla rodzin: każdego dnia od godziny 15:00 do 19:00 najmłodsi będą mogli pojeździć na kucykach lub spędzic czas w minizoo. Natomiast w każdą sobotę Cornelia Miedler zatroszczy się o ciekawy program dziecięcy przy cieple palącego się ogniska.

Godziny otwarcia:

27.-30. listopada, 4.-7. grudnia, 18.-26. grudnia: 14:00-20:00
24 grudnia: 10:00-14:00

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.