Dolina Stubai

Dolina Stubai gwarantuje urozmaicony, zimowy wypoczynek zarówno na sportowo jak i całą rodziną! Narty, sanki, wspinaczka po lodzie i narciarstwo biegowe to tylko niektóre aktywności sportowe, które możma uprawiać w dolinie zimą. Lodowiec Stubai, który znajduje się na końcu doliny, to największy ośrodek narciarski na lodowcu w Austrii, czynny od września aż do czerwca.

  • Dolina Stubai to 4 ośrodki narciarskie, które w sumie oferują 59 urozmaiconych tras zjazdowych. Ośrodki Schlick2000 w Fulpmes, 11erLifte w Neustift, Serlesbahnen w Mieders gwarantują wiele atrakcji na trasach jak i poza nimi zarówno narciarzom jak i snowboardzistom. W ośrodku narciarskim na lodowcu Stubai sezon trwa od października aż do czerwca a sam ośrodek regularnie otrzymuje nagrody przewodnika narciarskiego ADAC dla najlepszej rodzinnej stacji narciarskiej w Alpach.
  • Nowością w dolinie są termy Stubay w Telfes, które gwarantują cudowne odprężenie po nartach zarówno dla dorosłych (sauny), jak i dla dzieci (baseny i zjeżdżalnie)
  • Kluby i szkoły narciarskie dla dzieci BIG Family Ski-Camp, Ronny’s Kinderland i Alpin Kids organizują czas najmłodszym gościom doliny Stubai i gwarantują najlepszą zabawę podczas nauki jazdy na nartach i w czasie wolnym.
  • Na snowboardzistów i freeskierów czekają w dolinie dwa snowparki: Moreboards Stubai Zoo i Stubai Park Schlick2000.
  • W dolinie Stubai znajduje się 11 torów saneczkowych o łącznej długości prawie 40km. Przy torach znajdują się wypożyczalnie sanek. Cztery tory są oświetlone, więc można na nich jeździć także wieczorem.
  • Miłośnicy biegówek mają w dolinie Stubai do swojej dyspozycji 72 km tras biegowych. Wysokogórska trasa biegowa prowadzi wzdłuż opanowanej przez narciarzy góry Serles na wysokości od 1600 do 1800 m n.p.m.
  •  W regionie znajduje się w sumie 12 miejsc do wspinaczki w lodzie. Sportowych wyzwań dostarczają: lodospady Grawa i Pinnistalfall oraz 20-metrowa lodowa wieża na lodowcu Stubai. Oprócz tego w hali wspinaczkowej w Fulpmes czeka 30 różnych dróg wspinaczkowych o stopniach trudności od IV do X.

Ośrodki narciarskie

Ładuje dane. Proszę o chwilę cierpliwości.

Atrakcje turystyczne

Ładuje dane. Proszę o chwilę cierpliwości.

Dojazd

Dojazd komunikacją publiczną

Zaplanuj podróż komunikacją publiczną

Adres docelowy Dorf 3, 6167 Neustift im Stubaital

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Dolina Stubai lato

Oferty w tym regionie