Tirol West


 

Tam, gdzie płynie schnaps z ze wzgórz wyrastają średniowietrzne zamki znajduje się region Tirol West. Z miejscowości Landeck, Zams i Stanz łatwo i szybko dostać się można do otaczających dolin: Paznaun, Kaunerstal, Serfaus-Fiss-Ladis czy St. Anton.

Niebywałą zaletą regionu jest jego położenie w pobliżu autostrady biegnącej z Innsbrucka na przełęcz St. Anton. Szczególnie zimą, krótki czas dojazdu do największych, sąsiadujących stacji narciarskich zachwyci każdego miłośnika ski safari. Wskazówką dla wtajemniczonych w regionie jest przytulna, lokalna stacja narciarska Venet. Jeśli chcecie podpatrzyć, jak rodowici tyrolczycy jeżdżą na nartach, koniecznie zajrzyjcie na Venet.

Region przez cały rok oferuje masę atrakcji. Tirol West słynie z produkcji lokalnego schnapsa – wiele destylarni czynnych jest cały rok a na miejscu można nie tylko skosztować destylatów ze śliwek, jabłek, moreli czy szyszek limby alpejskiej, ale też podejrzeć proces produkcji. W wioskach koniecznie zajrzeć trzeba na rynek. Na regularnie odbywających się targowiskach można skosztować specku, wurstów, miejscowych serów czy ręcznie produkowanej marmolady.

Latem koniecznie trzeba odwiedzić Kronburg, które jest znanym celem pielgrzymów, wybrać się na wędrówkę przez jeden z najpiękniejszych wąwozów Austrii - Zammer Lochputz, lub odwwiedzić park krajobrazowy Kaunergrat.

Przez region przebiega słynny szlak pielgrzymkowy Św. Jakuba tzw. Jakobsweg oraz popularna, dalekobieżna trasa rowerowa szlakiem Rzymian Via Claudia Augusta.


© TirolWest/Rupert Gapp
© TirolWest/Günter Standl
© TirolWest/Daniel Zangerl
© TirolWest/Othmar Senn
© TirolWest/Daniel Zangerl

Ulubione noclegi w Tirol West


Wszystkie apartamenty w Tirol WestWszystkie hotele w Tirol West
Umiejętności

Dla par
36% (5)

Rodziny
36% (5)

Solo
29% (4)

Business
0% (0)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe
otwórz interaktywną mapę
Dojazd

Twój adres docelowy: Malerstraße 10, Landeck

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Do góry
Live Chat
Live Chat