Naturparkregion Reutte


Region parku krajobrazowego Naturparkregion Reutte leży tuż przy granicy z Bawarią i uchodzi niejako za bramę do apejskiej krainy Tyrolu.

Główną atrakcją regionu jest rzeka Lech – jedna z nielicznych, kompletnie dzikich, nieuregulowanych rzek w Europie ze swoją imponującą fauną, florą i łęgami. Wzdłuż rzeki położone jest 11 małych wiosek – poczynając od Vils tuż przy bawarskiej granicy, przez miasteczko Reutte po wioskę Weißenbach na krańcu doliny. Wśród szczytów imponującego masywu górskiego Alp Lechtalskich, soczystozielonych górskich pastwisk i hal oraz strumieni górskich i wodospadów każdy odnajdzie spokój i poczuje bliskość przyrody.

Region słynie zimą z gwarancji śniegu, przepięknie położonych tras do narciarstwa biegowego i przytulnych stacji narciarskich dla początkujących. Latem region to raj dla piechurów, kolarzy górskich i wspinaczy. W czasie wolnym warto odwiedzić Reutte i ruiny zamku Ehrenberg. Osoby bez lęku wysokości koniecznie muszą pokonać najdłuższy lost wiszący na świecie – highline179. Most ma aż 406m długości!

W regionie, na wysokości 1000m n.p.m. znajduje się jezioro Plansee, w którym nie tylko można zażyć orzeźwiającej kąpieli, ale także uprawiać wszelkie sporty wodne: surfing, żeglowanie, nurkowanie itd.


© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Naturparkregion Reutte
© Naturparkregion Reutte/Robert Eder
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard

Ulubione noclegi w Naturparkregion Reutte


Wszystkie apartamenty w Naturparkregion ReutteWszystkie hotele w Naturparkregion Reutte
Umiejętności

Rodziny
37% (36)

Dla par
35% (34)

Solo
26% (25)

Business
3% (3)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe
otwórz interaktywną mapę
Dojazd

Twój adres docelowy: Untermarkt 34, Reutte

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Kontakt


Tourismusverband Naturparkregion Reutte
Untermarkt 34
6600 Reutte
t   +43.5672.62336
f   +43.5672.62336-40
e   info@reutte.com

Do góry
Live Chat
Live Chat