Zillertaler Höhenstraße


 

Wysokogórska droga w dolinie Zillertal, tzw. Zillertaler Höchenstraße. Po zachodnej stronie, tej popularnej doliny, znajduje się cudowna, wysokogórska trasa szosowa, która jest jednocześnie jednym z największych wyzwań dla kolarzy szosowych w Tyrolu. Podjazdy są długie i strome, jednak przepiękne widoki kompensują rowerzystom trud jazdy.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Strass im Zillertal

Punkt docelowy

Strass im Zillertal

Gebirgszug

Długość

34 km

Czas

4 h

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • E-Bike-Ladestation(en)

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 010 m 510 m

Różnica wysokości w górę 1 480 m
Różnica wysokości w dół 1 480 m

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Maj
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

bikefitness

Do pobrania

Opis trasy


Zillertaler Höhenstraße ma w sumie pięć różnych dróg dojazdowych. Najdalej na południu w miejscowości Hippach (między Mayrhofen a Zell am Ziller), najdalej na północy w miejscowości Ried, ok. 10km od wjazdu do doliny. Wybór drogi dojazdowej nie ma znaczenia. Wszystkie są podobnie długie i strome. Wskazówka: w miesiącach letnich podjazd z Ried jest najmniej uczęszczanym a podczas jazdy mamy drogę tylko dla siebie.

Docierając na górę czeka nas kolejne wyzwanie. Droga, biegnąca wzdłuż doliny nie jest wcale płaska. Najwyższy punkt znajduje się na południowym końcu na wysokości 2015m n.p.m. przy Jausenstation Melchboden. Jeśli zostaniemy na trasie czeka nas zjazd do skrzyżowania na wysokości 1460m. Tutaj droga prowadzi w dół do Aschau (kolejna możliwość podjazdu). Jadąc dalej prosto dojedziemy do stacji narciarskiej Hochzillertal. W sumie na całej trasie do pokonania jest 1900m różnicy wzniesień, a po drodze znajduje się kilka restauracji. Od schroniska Kaltenbacher Skihütte prowadzi zjazd w dół do punktu poboru opłat (dla samochodów), skąd droga wiedzie dalej do Kaltenbach i Ried.

Dojazd

Twój adres docelowy: Hippach, Zillertal

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe

Kontakt


Zillertal Tourismus
Bundesstraße 27d
6262 Schlitters
t   +43.5288.87187
f   +43.5288.87187-1
e   info@zillertal.at

Do góry
Live Chat
Live Chat