Via Claudia Augusta


Podróżuj przez Tyrol śladami starożytnych Rzymian! Trasa rowerowa Via Claudia Augusta prowadzi przez historyczne miejsca, a rowerzyści mają okazję posilić się po drodze antycznymi przysmakami.

Około 2000 lat temu Rzymianie przez okres 60 lat budowali pierwszą drogę z prawdziwego zdarzenia, prowadzącą od Adriatyku do Augsburga. Zakrojona na ogromną skalę budowa ułatwiła cesarzowi Klaudiuszowi posyłanie swym wojskom posiłków oraz obrót towarami. Podróżując drogą, którą niegdyś maszerowały legiony, dzisiaj możecie poznać Tyrol z jego najpiękniejszej strony - w każdym razie na odcinku 130 km.

Kulinarna Via Claudia Augusta

Rowerowa podróż szlakiem Via Claudia Augusta ukazuje różne oblicza "kraju w górach". Zobaczycie z bliska prawdziwy Tyrol - nie tylko w bogactwie przyrody, ale także w pieczołowicie prowadzonych muzeach i w gospodach na skraju drogi. Ponad 30 lokali serwuje dawne potrawy, przyrządzone według oryginalnych przepisów. Komfort i smaki, jakie oferują, na pewno spodobałyby się dawnym imperatorom.


otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Füssen

Punkt docelowy

Reschenpass

Długość

146 km

długość

3 Tag(e)

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • E-Bike-Ladestation(en)

Stopień trudności

średni

Wysokość

1 405 m

Różnica wysokości w górę 1 600 m

Opis trasy


Etapy Via Claudia Augusta

Via Claudia Augusta prowadzi przez Tyrol w trzech etapach z Füssen na niemieckiej granicy, przez przełęcz Fern do Landeck i Nauders, aż po przełęcz Reschen na granicy włoskiej. Obie przełęcze można przebyć kursującym wahadłowo autobusem.

Miejscowość wzdłuż trasy


Dojazd

Twój adres docelowy: Füssen

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe
Do góry
Live Chat
Live Chat