Runda Brandenberg


 

Jedna z najpiękniejszych, romantycznych bocznych dolin we wschodniej części Tyrolu jest świetnym celem wyprawy szosowej. Po obydwu stronach potoku Brandenberger Ache biegnie świetna trasa przez idylliczną osadę koło Pinegg. Trasa jest oznakowana jako łatwa-średniotrudna.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Schwaz

Punkt docelowy

Schwaz

Długość

67 km

Czas

3 h

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • E-Bike-Ladestation(en)

Stopień trudności

średni

Różnica wysokości w górę 900 m

Do pobrania

Opis trasy


Punktem wyjścia jest srebrne miastwo Schwaz (znane wcześniej z kopalni srebra). Stąd droga biegnie na północ do miasta Wieding a następnie w kierunku Kramsach. W Kramsach na rondzie skręcamy w lewo w kierunku Reintaler See a po ok. 2km na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku doliny Brandenberger Tal. Lewą stroną strumienia biegnie asfaltowa droga w górę w kierunku Pinegg. Po krótkim, stromym zjeździe z Pinegg zaczyna się urokliwa osada. Na końcu drogi zawracam na drugą stronę strumienia i wracamy pod górę w stronę Brandenberg – do największego miasteczka w dolinie, gdzie można odpocząć na lunch lub kawę. Z Brandenberg droga biegnie już w dół do Kramsach. Zalecane jest, aby trasę pokonywać w kierunku wskazówek zegara, ponieważ po lewej stronie jest dużo mniejsze natężenie ruchu.

Wskazówka: Runde można rozszerzyć o ok. 25km jadąc z Kramsach na wschód przez Reintaler Seen do Kundl i stamtąd doliną Innu z powrotem do Schwaz.

 

 

Dojazd

Twój adres docelowy: schwaz

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe
Do góry
Live Chat
Live Chat