Kaunertaler Gletscherstraße


Trasa na lodowiec Kaunertal jest zarówno pod względem widoków, jak i trudności sportowych prawdziwą perełką. Prawie 2000m przewyższenia czeka na tej trudnej drodze do dolnej stacji ośrodka narciarskiegu, położonego u stóp szczytu Weißseespitze (3518 m n.p.m.)

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Prutz

Gebirgszug

Alpy Ötztalskie

Długość

77 km

Czas

4 h 30 min

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • E-Bike-Ladestation(en)

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 750 m 860 m

Różnica wysokości w górę 1 880 m
Różnica wysokości w dół 1 880 m

Do pobrania

Opis trasy


Początek trasy to miejscowość Prutz, skąd pierwsze 20km biegnie lekko pod górę. Dopiero od Gepatschstausee zaczyna się podjazd o średnim nachyleniu 10%. Do pokonania jest 1800m przewyższenia. Z rampy jeziora zaporowego można podziwiać widoki na rociągającą się w dali dolinę. Aby uniknąć większego ruchu, można na wysokości muru jeziora zaporowego przejechać na drugą stronę jeziora i kontynuować podjazd trasą zamkniętą dla ruchu samochodowego. Po ok. 6,5km trasa łączy się z pierwotną drogą. W tym miejscu zaczyna się też najtrudniejsza część podjazdu. Na długości 10km pokonujemy aż 1000m przewyższenia a nachylenie sięga gdzieniegdzie 13%.

Wskazówka: Droga jest w bardzo dobrym stanie i zachęca do szybkiego zjazdu w dół. Należy jednak zachować ostrożność na zakrętach.

Dojazd

Twój adres docelowy: Prutz-Faggen

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe
Do góry
Live Chat
Live Chat