Trasa rowerowa wzdłuż rzeki Drawy


 

Dzięki w większości płaskiemu profilowi trasy, malowniczym miejscom postoju i znajdującym się przy szlaku atrakcjom dla dzieci, wschodniotyrolski fragment trasy rowerowej wzdłuż Drawy stanowi idealną propozycję dla rodzin i miłośników kolarstwa rekreacyjnego.

Trasa rowerowa wzdłuż Drawy ciągnie się na odcinku 366 km od źródeł Drawy w Toblacher Feld w południowym Tyrolu, brzegiem rzeki przez Tyrol Wschodni i Karyntię, aż do Mariboru w Słowenii. Trasa podoba się szczególnie rodzinom, ponieważ w większości biegnie płaskimi odcinkami przez dno doliny.

Niezwykłe miejsca postoju

Wspaniałe atrakcje, takie jak np. „Park Skrzatów" w Sillian, i przystanki w ciekawych miejscach, jak dawna łaźnia wiejska „Aigner-Badl“ z leczniczym źródłami w Abfaltersbach zachęcają do odpoczynku w czasie drogi. Warto też zajrzeć do miasteczkaLienz. Stąd droga prowadzi obok pozostałości rzymskiej osadyAguntum, przez „Bramę Karyntii” po nieutwardzonych drogach do górnego odcinka doliny Drawy. Jeżeli zgłodniejcie po drodze, koniecznie spróbujcie oryginalnych potraw ze wschodniego Tyrolu w położonych przy szlaku lokalach.


otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Sillian

Punkt docelowy

Nikolsdorf

Gebirgszug

Alpy Gailtalskie

Długość

50 km

Czas

2 Tag(e)

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • E-Bike-Ladestation(en)

Stopień trudności

łatwy

Wysokość

1 110 m 630 m

Różnica wysokości w górę 120 m
Różnica wysokości w dół 600 m

Kondition*

Technik*

bikefitness

Opis trasy


Etapy szlaku rowerowego wzdłuż Drawy

Szlak rowerowy wzdłuż rzeki Drawy poznacie pokonując dwa łatwe etapy. Część wschodniotyrolska o długości 45 km prowadzi od granicy włoskiej przez Sillian i Thal-Assling  do Lienz, a następnie przez Lavant i Nikolsdorf do granicy z Karyntią.

Dojazd

Twój adres docelowy: Sillian

powered by ÖBB-Personenverkehr AG

Szukaj


Wyszukiwanie szczegółowe

Kontakt


Osttirol Information
Albin-Egger-Straße 17
9900 Lienz
t   +43.50.212.212
f   +43.50.212.212-2
e   info@osttirol.com

Do góry
Live Chat
Live Chat